Komu pomagam?

Kim jestem? Moja historia.
Pomoc psychologiczna dla dzieci, młodzieży, rodzin

KOMU POMAGAM? MOJA MISJA I PASJA.

telefon: +48 600 944 108
e-mail: xeniatyminska@gmail.com
adres:
ul. Rolna 179
02-729 Warszawa
Droga do rodzinnej harmonii
XXI wiek i rozwój cywilizacyjny sprawiają, że dobry psycholog i psychoterapeuta musi stale poszukiwać nowych, skutecznych metod pracy. Dla poprawy jakości życia człowieka konieczne jest komplementarne – holistyczne podejście do terapii psychologicznej i łączenie psychologii z innymi dziedzinami wiedzy.


Korzystając z zdobytej wiedzy i praktyki jako psycholog i trener wg mnie możliwa jest praca nad sobą, uspokojenie swojego umysłu i zapanowanie nad nim.

Myślę że nasze ciało i umysł, jako dwa światy są ze sobą połączone, oraz wzajemnie na siebie oddziałują. Znaczy to, że nasz stan umysłu wpływa bezpośrednio na stan i zachowania ciała i odwrotnie.

Uważam, że zdrowie, jako dobrostan psychiczny i fizyczny, jest naturalnym stanem dla każdego organizmu, którego siły obronne powinny działać tak, aby ten dobrostan utrzymywać w równowadze.

Dlatego tak ważna jest równowaga zarówno pomiędzy psychiką a dbałość dobrej kondycji poprzez regularną aktywność fizyczną, dobry sen, zdrowe odżywianie, radzenie sobie ze stresem i akceptowanie siebie. To wszystko daje nam energię do życia.

Moją praktykę zawodową jako psychologa mogę opisać cytując f-t tytułem jednej z moich ważnych pozycji książkowych - „Praca nad sobą staje się (wówczas) nie tylko podstawowym moralnym obowiązkiem, ale zarazem podstawowym moralnym przywilejem. Gdy będziemy poważnie traktować sprawę własnego rozwoju — sami owej pracy nad sobą zapragniemy. Pozbywając się (...) obsesji na temat własnej osoby, uzyskując wolność dbania o własny rozwój — wyzwalamy u siebie zarazem zdolność do miłości i do troski o innych ludzi." Karen Horney.

Studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim ukończyłam dawno ;) uzyskując 2005 tytuł magistra psychologii. Okres specjalizacji poświęcony był doskonaleniu wiedzy z zakresu psychoedukacji i psychologii zdrowia. Tematem szczególnie mnie pasjonującym od zawsze był człowiek i jego funkcjonowanie w społeczeństwie, a dokładnie postrzeganie innych i siebie, jako ludzi pełnych możliwości w drodze do poszukiwania rozwiązań. W roku 2007 ukończyłam studia podyplomowe na SWPS w Warszawie - kierunek
Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Tam poznałam wielu ciekawych osobowości w zakresie świata psychologii społecznej i biznesu, co ukierunkowało mnie w stronę pracy w instytucjach korporacyjnych.

Przez kilka lat po ukończeniu studiów doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z ludźmi jako konsultant HR w firmie logistycznej, manager wydawnictwa w studio gier komputerowych, trener zawodowy w firmie IT a od 5 lat jako psycholog oraz terapeuta zajęciowy..

Do pracy jako psycholog wróciłam po ukończeniu kursu I stopnia na terapeutę w podejściu TSR Terapia Skoncentrowana na rozwiązaniu. W terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach punktem wyjścia jest przekonanie, że pacjent, który zgłasza się do psychologa po pomoc, sam najlepiej wie, czego mu potrzeba. To on wyznacza cele terapii, to on podaje sposoby rozwiązania problemu. To pacjent ma kompetencje, by rozwiązać swoje problemy. Psychoterapeuta zaś jest tylko swoistym narzędziem, dzięki któremu pacjent osiąga cel, dzięki odpowiednio zadanym pytaniom.

Przez okres 12 lat ukończyłam szereg szkoleń, treningów biznesowych i psychologicznych, głównie w zakresie Psychologii Biznesu, Mediacji i Negocjacji, Technik Wywierania Wpływu i Perswazji, Komunikacji, Rozwiązywania Konfliktów, Asertywności, zdobyłam Certyfikaty „Meritum coachingu w praktyce", konsultanta metody Hogana, a także zostałam Instruktorem I stopnia jogi wg BKS Iyengara.

Od wielu lat interesuję się oraz praktykuję jogę i pilates, a ukończony kursy Jogi i świadomego podejścia odżywiania wg Ajurweda, pozwalają mi poszerzyć wiedzę na temat korzyści płynących z praktykowania tej aktywności.

Regularnie uczestniczę w treningach i szkoleniach doskonalących praktykę jogi (w tym jogi utrzymanej w kierunku Kundalini i Iyengara) a także świadomego podejścia odżywiania wg Ajurweda. To pozwala mi nieustannie rozwijać się i pomagać innym w zrozumienia swoich emocji i zachowań.

Zainteresowanie filozofią wschodu, jogą, zdrowym stylem życia pozwalają mi na zachowanie harmonii umysłu i ciała oraz dobrej kondycji psychofizycznej, dlatego zachęcam osobę zainteresowane do wzięcia udziału w zaprojektowanych i prowadzonych przeze mnie zajęciach i warsztatów terapeutycznych. Pomogę Ci znaleźć to czego potrzebujesz.

Od dwóch lat udzielam się aktywnie w Fundacji Kobiet Dobrawa, założonej z dwiema pasjonatkami rozwoju osobistego i zawodowego

Tam organizuję i prowadzę warsztaty psycho-edukacyjne oraz treningi umiejętności społecznych dla dorosłych i seniorów we współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, warsztaty dla personelu, dotyczące kompetencji zawodowych, technik w rozwiązywaniu konfliktów interpersonalnych, a także zajęcia terapeutyczne, wzmacniające poczucia własnej wartości, uczące wyrażania trudnych emocji i radzenia sobie ze stresem lub w przypadku wypalenia zawodowego.

Wspólnie z innymi nauczycielem jogi Grażyna Smith stworzyłam i prowadzę wyjazdowe warsztaty dla kobiet "Świadoma kobieta". Warsztaty są skierowane dla kobiet zabieganych i zestresowanych, jako alternatywna i ciekawa forma w pracy nad sobą. Wierzę, że tylko zatrzymując się, wiemy czego tak naprawdę pragniemy!

Autorka @Ksenia Tymińska

Psycholog, trener rozwoju osobistego i warsztatów umiejętności psychospołecznych.

telefon: +48 600 944 108
e-mail: xeniatyminska@gmail.com
adres:
ul. Rolna 179
02-729 Warszawa